Środki ostrożności dotyczące stosowania wkładek z węglika wolframu

November 26, 2022

najnowsze wiadomości o firmie Środki ostrożności dotyczące stosowania wkładek z węglika wolframu

Charakterystyka samego materiału z węglika wolframu decyduje o znaczeniu bezpiecznej obsługi ostrza maszyny do cięcia stóp z węglika wolframu.Przed zainstalowaniem ostrza należy podjąć środki ostrożności, aby uniknąć niepotrzebnych strat osobowych i materialnych spowodowanych upadkiem ostrza.

 

A.Badanie słuchu: Podczas instalowania ostrza należy ostrożnie podnieść ostrze palcem wskazującym prawej dłoni i sprawić, by ostrze zawisło w powietrzu, a następnie delikatnie uderzyć w korpus ostrza drewnianym młotkiem i słuchać dźwięku wydawanego na korpusie ostrza boczne uszy.Na przykład, jeśli ostrze emituje matowość, doświadczenie wykazało, że korpus ostrza często był uszkadzany przez siły zewnętrzne i ma pęknięcia i uszkodzenia.Ten rodzaj ostrza powinien być natychmiast zabroniony.Nie używaj noża nożnego, który emituje dźwięczny dźwięk!

 

B.Instalacja ostrza:

a.Przed zainstalowaniem ostrza należy dokładnie wyczyścić kurz, wióry i inne przedmioty na powierzchni montażowej łożyska obrotowego maszyny do cięcia stopek, aby powierzchnia montażowa łożyska i maszyna do cięcia stopek były czyste.

b.Ostrożnie i stabilnie umieść ostrze na powierzchni montażowej łożyska i ręcznie obróć łożysko noża, aby automatycznie wyrównać je ze środkiem ostrza.

c.2. Zamontuj blok tnący na ostrzu stopki i wyrównaj otwór na śrubę z otworem na śrubę w łożysku stopki.

d.3. Zamontuj śruby z gniazdem sześciokątnym i użyj klucza imbusowego do dokręcenia śrub, aby mocno zamontować ostrze na łożysku.

mi.4. Ostrze powinno być wolne od luzów i ugięcia po zamontowaniu.

 

C.Ochrona bezpieczeństwa: Po zainstalowaniu ostrza, przed uruchomieniem maszyny do cięcia stóp, osłona ochronna i inne urządzenia ochronne maszyny do cięcia stóp muszą być na miejscu i odgrywać rzeczywistą rolę ochronną (pomieszczenie robocze ostrza maszyny do cięcia stóp powinno być wyposażone w przegrody bezpieczeństwa, blachy stalowe, gumę i inne warstwy ochronne).

 

D.Szybkość biegu: prędkość robocza maszyny do cięcia stopek jest ograniczona do 4500 obr./min.Surowo zabrania się obsługi maszyny do cięcia stopek poza dozwoloną prędkością!

 

MI.Maszyna testowa: Po zainstalowaniu ostrza, powinno ono pracować przez 5 minut bez obciążenia, a następnie uważnie obserwować i słuchać warunków pracy maszyny do cięcia stóp.Absolutnie niedopuszczalne jest występowanie wyraźnych luzów, wibracji i innych nienormalnych dźwięków (takich jak oczywiste bicie osiowe i czołowe łożyska maszyny do cięcia stóp).W przypadku jakichkolwiek nietypowych zjawisk natychmiast zatrzymaj pojazd i poproś profesjonalny serwisant o sprawdzenie przyczyny usterki.Po potwierdzeniu, że usterka została całkowicie wyeliminowana i normalna, można jej użyć.

 

F. W trakcie cięcia należy popchnąć płytkę drukowaną do cięcia ze stałą prędkością inie naciskaj płytki drukowanej zbyt szybko.Gdy płytka drukowana gwałtownie zderzy się z ostrzem, ostrze ulegnie uszkodzeniu (zapadnie się i pęknie), a nawet wystąpią poważne wypadki związane z bezpieczeństwem.

 

G.Sposób przechowywania ostrza: Zabrania się pisania lub znakowania na ostrzu elektrycznym pisakiem do grawerowania lub innymi metodami zarysowania, aby zapobiec uszkodzeniu korpusu ostrza.Ostrze ostrza maszyny do cięcia stóp jest niezwykle ostre, ale bardzo delikatne.Aby uniknąć obrażeń personelu lub przypadkowego uszkodzenia ostrza, nie należy dotykać ostrzem ludzi ani innych twardych metalowych przedmiotów.Ostrza, które mają być używane, powinny być właściwie przechowywane i przechowywane przez specjalny personel i nie mogą być przypadkowo odkładane, aby zapobiec uszkodzeniu ostrzy lub spowodowaniu wypadków.

 

Założeniem efektywności produkcji jest również bezpieczna eksploatacja.Operator tnący musi przestrzegać odpowiednich wymagań dotyczących użytkowania, aby nóż do obcinania stopek mógł bezpiecznie pracować z obcinaczem do stopek.